Достапни линкови

Турција му предложила гаранции на Гадафи ако ја напушти Либија


Ќе ја напушти ли Гадафи Либија
Турција му предложила гаранции на Моамер Гадафи за да ја напушти Либија, но досега не добила одговор, изјави турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган.
- „Гадафи „нема друг избор освен избор освен да ја напушти Либија, со соодветна гранција.да биде испратен каде што сака“, - изјави Ердоган.
Во зависност од одговорот, што ќе ни го даде, ќе го поднесеме ова прашање пред сојузниците од НАТО, но досега за жал не сме добиле одговор, додаде турскиот премиер.
XS
SM
MD
LG