Достапни линкови

Од поставена мина на пат, 15 лица загинаа во Кандахар


Кандахар - архива
Авганистанските власти соопштија дека 15 лица загинаа, меѓу кои и 8 деца, кога автубус помина врз нагзна мина на патот во Аргхандаб во провинцијата Кандахар.
Според властите при тое било повредено и едно лице.
XS
SM
MD
LG