Достапни линкови

Во Токио се одржуваат анти - нуклеарни демонстрации


Фукушима
Во Токио се одржуваат анти нуклеарни демонстрации – три месеци по нуклеарната катастрофа предизвикана од земјотресот и цунамито. Демонстрантите бараат да бидат затворени сите нуклеарки во земјата. Илјадници работници од друга страна се уште се обудуваат реакторот во Фукушима да го доведат во состојба на „ладно затворање“ што е предвидено на почетокот на идната година.
XS
SM
MD
LG