Достапни линкови

САД со силна осуда за насилствата врз демонстрантите во Сирија


Syria -- A YouTube video grab allegedly shows Syrian security forces beating up handcuffed and blindfolded detained men near the central city of Homs, undated
Белата куќа упати силна осуда до сириската влада за невиденото насилство притив демонстрантите. САД ја подржаа и европската резолуција во Советот за Безбедност на Обединетите Нации со која се осудува режимот на Баѓар ал Аасад и се повикува крај на насилствата во Сирија.
Сириските сили за прв пат врз демонстрантите стрелаа и од хеликоптери на северот на земјата.
XS
SM
MD
LG