Достапни линкови

Средба на лидерите на Азербејџан и Ерменија околу Нагорно Карабах


Nagorno-Karabakh
Лидерите на Азербејџан и Ерменија, Илхам Алиев и Серж Сарксиан ќе се состанат денеска во градот Казан на разговори за спорот околу Нагорно Карабах под посредство на рускиот Претседател Дмитриј Медведев.
Алиев изјави дека е готов да почне војна за да ја поврати оваа територија која се отцепи по падот на Советскиот Сојуз.
XS
SM
MD
LG