Достапни линкови

Убиен полициски командант во Авганистан


Нападот се случи во Кхост
Во самоубиствен бомбашки напад е убиен командант на авганистанската полиција во Кхост, Полковикот Захер а при тоа загина уште едно лице а 23 претежно цивили се ранети.
Бомбашот ја активирал бомбата и се разнесол себеси кога возилото на Захер влегувало во полициската станица.
XS
SM
MD
LG