Достапни линкови

Ахмети - Во овој мандат треба да биде решен проблемот со името


Победата на ДУИ на изборите е од огромно значење бидејќи во овој мандат пред нас стојат многу сериозни предизвици, како што е прашањето поврзано со името со нашиот јужен сосед Грција. Решавањето на овој проблем ќе ни го отвори патот за влез во ЕУ и НАТО.
Ова, меѓу другото, го истакна лидерот на ДУИ Али Ахмети на денешната свеченост по повод одбележувањето на годишнината од формирањето на Општина Зајас.
XS
SM
MD
LG