Достапни линкови

Нови жртви во Северен Кавказ


Кабардино Балкариа
Руското министерство за внатрешни работи соопшти дека 6-мина милитанти и еден полицаец загинале во престрелка во Кабардино Балкарија, северен Кавказ. Во таа руска јужна провинција дејствуваат исламски милитанти.
XS
SM
MD
LG