Достапни линкови

Во Сана и денеска про и анти-владини протести


Сана, 10.06.2011
Во главниот град на Јемен, Сана, и денеска има протести на илјадници противници и приврзаници на претседателот Али АБдула Салех, кој пак е на лекување надвор од земјата откако пред една недела беше повреден при нападот на претседателската палата. Веќе три месеци се одржуваат протести во Јемен против режимот на Салех.
XS
SM
MD
LG