Достапни линкови

Новите мерки на штедење во Грција, неопходни


Грчкиот министер за финансии Јоргос Папаконстантину денеска изјави дека новите мерки за штедење што вчера владата му ги поднесе на парламентот се неопходни за намалување на огромниот дефицит на земјата. Новите мерки, како што изјави министерот, треба да ја врати Грција на вистинскиот реформски пат.
XS
SM
MD
LG