Достапни линкови

Германија го открила изворот на смртоносната инфекција


Германските власти ја откиле бактеријата Е.коли во локално одгледуван зеленчук. Имено, предизвикувачи на инфекцијата биле растенија на грав и грашок, одгледувани во Германија.
XS
SM
MD
LG