Достапни линкови

Карзаи во посета на Пакистан


Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи денеска во Исламабад ќе има средба со пакистанскиот претседател Али Зардари и со премиерот Раза Гилани. Предвидени се разговори за ситуацијата во Авганистан, соработката во борбата против тероризмот и унапредувањето на економската соработка. За време на дводневната посета на Карзаи е предвидено да се состане и заедничка комисија за мир и безбедност.
XS
SM
MD
LG