Достапни линкови

Самоубиствен напад во Кундуз


Најмалку тројца полицајци биле убиени денеска во авганистанската провинција Кундуз при напад на бомбаш самоубиец пред една џамија. Во нападот имало и 7 повредени лица, меѓу кои повеќето цивили.
XS
SM
MD
LG