Достапни линкови

Сиријската армија во офанзива


Бегалци од Сирија
Сиријската државна телевизија соопшти дека армијата започнала операција за превземање на контролата врз местата во близина на границата со Турција. Поради страхувањата од воената интервенција, околу две ипол илјади луѓе од тој регион, побегнале во Турција. Акцијата на сиријската армија е дел од напорите на режимот да го оконча три-месечниот анти-владин бунт.
XS
SM
MD
LG