Достапни линкови

Далас поведе со 3:2 во финалето на НБА


Кошаркарите на Далас Маверикс го победија Мајами Хит со 112:103 во петтиот натпревар од финалето на НБА лигата и поведоа со 3:2 во победи. Во натпреварот што се одигра рано изутрината по европско време во Далас, најефикасен беше Дирк Новицки со 29 поени. Наредните два натпревара се играат во Мајами, а шампион ќе биде екипата што прва ќе дојде до 4 победи.
XS
SM
MD
LG