Достапни линкови

Еленовски и Петровски си поднесоа оставки на функциите


Лошиот изборен резултат доведе до оставки
Претседателот на Социјалдемократската унија Лазар Еленовски денеска си поднесе оставка од функцијата во партијата. Тој смета дека малите десничарски партии доживеале пораз на предвремените парламентарни избори затоа што не настапиле обединето. Oставка денеска си поднесе и лидерот на Демократската десница Филип Петровски, а како причина го истакнува лошиот резултат на изборите. Од функцијата лидери на партии оставка дадоа и Имер Селмани од НД и Јован Манасиевски од ЛДП.
XS
SM
MD
LG