Достапни линкови

Цената на нафтата порасна на над 101 долар


B
Цените на нафтата денеска пораснаа на над 101 долар за барел по вчерашната одлука на ОПЕК да не го зголемува производството на нафта. Оваа одлука на ОПЕК е изненадување за аналитичарите, кои очекуваа зголемено производство до два милона барели дневно.
XS
SM
MD
LG