Достапни линкови

Андора ја призна независноста на Косово


Влада на Косово
Андора и официјано ја призна независноста на Косово, со што бројот на земјите кои тоа го направиле досега достигна 76.
Министертвото за надворешни работи на Косово потврди дека официјалниот документ бил доставен до косовската амбасада во Брисел, јави МИА.
Косовската Влада вчера одобри план на стратегија за лобирање за нови признавања на независноста на Косово.
XS
SM
MD
LG