Достапни линкови

Сочувство од Обама за загинатите цивили во Авганистан


Карзаи и Обама
Американскиот претседател Барак Обама му изрази сочувство на авганистанскиот претседател Хамид Карзаи за неодамнешната смрт на цивилите кои загинаа за време на воздушен напад на американските сили. Белата куќа соопшти дека Обама и Карзаи вчера разговарале на видеоконференција. Смртта на цивилите предизвика бес и гнев меѓу авганистанските жители.
XS
SM
MD
LG