Достапни линкови

Назначен нов амбасадор на САД во Авганистан


Рајан Крокер
Американскиот претседател Барак Обама го назначи Рајан Крокер за нов амбасадор на САД во Авганистан. Вашингтон не може да си дозволи да заминеме од земјата и таа повторно да стане рај за терористите. Крокер доаѓа на местото на амбасадорот Карл Ејкенбери. Се очекува наскоро Обама да објави колку војници ќе бидат повлечени од Авганистан.
XS
SM
MD
LG