Достапни линкови

Времето денеска нестабилно со услови за невреме


Времето во Македонија претпладне ќе биде облачно, а локално нестабилноста ќе се развива со пороен дожд, грмежи и со засилен ветер. Попладне ќе има и услови за изолирана појава на невреме со интензивен дожд и град. Утринската температура се движи од 12 до 20, а дневната ќе биде од 24 до 31 степен.
Во Скопје слично време, со утринска температура од 18 и дневна до 28 степени.
XS
SM
MD
LG