Достапни линкови

Триесет дневен притвор за специјалецот кој усмрти момче


Истражниот судија му изрече триесет дневен притвор на специјалецот кој во понеделникот до смрт го претепа 22-годишното момче во центарот на Скопје. Според делото за кое се обвинува сторителот се соочува со казна затвор од 10 години до доживотен затвор.
XS
SM
MD
LG