Достапни линкови

Аустријан ерлајнс продолжи со летовите за Багдад


Аеродоромот во Багдад
Аустријан ерлајнс денеска продолжи со летовите за Багдад, по пауза од 21 година. Со тоа стана првиот голем западен превозникот со редовни летови за главниот град на Ирак. Авион на Аустријан ерлајнс авион слета на меѓународниот аеродром во Багдад, од каде презеде голем број на патниците што одат кон Австрија.. Авиокомпанијата соопшти дека ќе лета за Багдад три пати неделно
XS
SM
MD
LG