Достапни линкови

Абхазија-во август ќе се гласа за нов претседател


Дмитри Медведев на погребот на абхазискиот претседател Багапш
Абхазија за во август закажа одржување на претседателски избори, затоа што пред еднa недела почина претседателот Сергеј Багапш. Парламентот во Абхазија, одлучил изборите да се одржат на 26 август, датум кога се навршуваат 3 години како Москва го призна отцепениот грузиски регион Абхазија за независна држава.
XS
SM
MD
LG