Достапни линкови

Милошоски се сретна со шефот на ОБСЕ во Македонија


Министерот за надворешни работи на Македонија Антонио Милошоски денеска се сретна со Ралф Брет новиот шеф на делегацијата на ОБСЕ во земјата. Новиот амбасадор изјавил дека ОБСЕ за време на овие избори имале најмалку работа и најпријатна задача да следат избори, кои доликуваат на држава во која се почитува демократијата. Ралф Брет е поранешен германски амбасадор во Македонија.
XS
SM
MD
LG