Достапни линкови

Пакистан-16 милитанти загинале во напади на американските сили


Најмалку 16 милитанти загинале во ракетен напад на американските сили во Пакистан , близу до границата со Авганистан. Властите велат дека нападите се случиле во проблематичниот регион Северен Вазиристан. Неколку милитантни групи кои се виновни за нападите врз НАТО силите од другата страна ан границата, се активни во таа племенска област.
XS
SM
MD
LG