Достапни линкови

Изборите во Тунис одложени за во октомври


Тинис за време на протестите во мај
Изборите во Тунис се одложени за на 23 октомври, изјави премиерот Беџи Каид Ешебси. Изборите претходно беа планириани за на 24 јули. Изборите ќе бидат први откако во земјата го урнаа режимот на претходниот претседател Зин Ел Абедин Бен Али. Изборите се одложени за во октомври за да им се даде повеќе време на партиите да се подготват.
XS
SM
MD
LG