Достапни линкови

Министерски состанок на НАТО во Брисел


Денеска во Брисел почнува дводневниот состанок на министрите за одбрана на земјите членки на НАТО. Темите на овој редовен формален собир ќе бидат натамошната реформа на Алијансата, моменталните сојузнички операции во Либија и во Авганистан, соработката меѓу НАТО и Русија, како и расправата за можностите за мултинационален пристап во изградбата на одбранбените способности на земјите членки.
XS
SM
MD
LG