Достапни линкови

Хилари Клинтон на разговори со Контакт групата за Либија


Хилари Клинтон
Американската државна секретарка Хилари Клинтон отпатува за Обединетите Арапски Емирати, каде што ќе се состане со претставниците на Контакт групата за Либија, со кои ќе разговара за засилување на притисокот за повлекување на Моамер Гадафи, како и за поддршка на либиските бунтовници. По состанокот за Либија, Клинтон ќе отпатува за Африка, каде што ќе ги посети Замбија, Танзанија и Етиопија.
XS
SM
MD
LG