Достапни линкови

Авганистан-пронајдено телото на исчезнатиот политичар


Провинција Бамијан
Властите во Авганистан соопштија дека го пронашле телото на исчезнатиот политичар Џавад Зухак, во северниот дел на земјата. Тој беше шеф на провинцискиот совет во централната провинција Бамијан. Политичарот и неговиот телохранител исчезнале на пат кон соседната провинција, во петокот. Бамијан е една од најсигурните провинци во Авганситан, каде авганистаните сили се надеваат дека можат да ја превземат одговорноста од НАТО силите.
XS
SM
MD
LG