Достапни линкови

Припадник на МВР го убил момчето


Расветлени се сите околности за убиството на момчето чие тело беше пронајдено на плоштадот Македонија вечерта по изборите, соопштуваат од МВР.Полицијата случајот го води како убиство. Од таму велат дека сторител е припадник на МВР, кој веќе е приведен. И идентитетот на момчето е утврден. Сторителот сам се пријавил.
XS
SM
MD
LG