Достапни линкови

Експлозија во главниот град на Молдавија, еден повреден


Кишињев
Во експлозија на автомобил бомба во главниот град на Молдавија Кишињев, тешко повреден е еден човек, соопшти полицијата. Повредениот бил шеф на тениската федерација, а автомобилот експлодирал кога тој му се приближил. Во експлозијата нема други повредени. Се уште не се знае кои се причините за експлозијата.
XS
SM
MD
LG