Достапни линкови

Меркел ќе ја прими највисоката американска цивилна награда


Германската канцеларка Ангела Меркел, денеска во Вашингтон ќе ја прими највисоката американска цивилна награда, претседателски медал на слободата. Наградата ќе и ја додели американскиот пртседател Барак Обама, кој потоа ќе приреди вечера во нејзина чест. Официјален Вашингтон истакнува дека ова е знак и за одличните релации меѓу Обама и Меркел.
XS
SM
MD
LG