Достапни линкови

Белата куќа повикува на транзиција на власта во Јемен


Јеменскиот претседател Али Абдула Салех
Белата куќа повика на итна транзиција на власта во Јемен, откако претседателот Али Абдула Салех се упати во Саудиска Арабија на лечење. Салех отпатува за Саудиска Арабија откако беше повреден при ракетен напад на неговата претседателска резиденција во Сана во петокот.
Во Јемен и натаму продолжуваат протестите за крај на 33 годишниот режим на Салех.
XS
SM
MD
LG