Достапни линкови

Обама набрзо со одлука за повлекувањето на војници од Авганистан


Амриканските сили во Авганистан
Белата куќа соопшти дека се очекува претседателот Барак Обама набрзо да одлучи колку амрикански војници ќе бидат повлечени од Авганистан во јули.
Потпаролот на Белата куќа, Џеј Карни изјави дека Обама планира значајно повлекување на силите базирано врз состојбите во Авганистан. Миоментално во Авганистан има околу 100 илјади американски војници.
XS
SM
MD
LG