Достапни линкови

Временска прогноза-сончево со појава на дожд


Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево и топло, а во попладневните часови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд и грмежи особено во западните и јужните делови. Утринската температура ќе се движи од 10 до 17, а дневната од 24 до 32 степена. Во Скопје и околината слично време. Утринската температура ќе се спушти до 16, а дневната ќе се искачи до 30 степени.
XS
SM
MD
LG