Достапни линкови

Сирија-40 полицајци загинале на северот на земјата


Четириесет полицајци биле убиени денеска во северна Сирија, јавува тамошната државна телевизија. Претходно телевизијата јави дека безбедносните сили се судриле со илјадиници вооружени луѓе. Организациите за човекови права соопштуваат дека најмалку 35 луѓе загинале откако безбедносните сили започнаа воени операции во саботата.
XS
SM
MD
LG