Достапни линкови

Ирак- 26 луѓе загинале, меѓу кои и 5 американски војници


Во насилствата во ирачкиот град Багдад и во централен Ирак загинале 26 луѓе, меѓу кои и 5 американски војници. Во експлозија на автомобил бомба загинале 17 луѓе во ирачкиот град Тиркит. Во Багдад загинал еден војник и двајца полицајци. Во експлозија на бомба исто така во Багдад загинале еден војник а повредени се 10. Американската војска соопшти дека 5 војници загинале во централен Ирак.
XS
SM
MD
LG