Достапни линкови

Иванов-изборите победа на демократијата


Претседателот Ѓорге Иванов
Претседателот Ѓорге Иванов предвремените парламентарни избори ги оцени како победа на демократијата и доказ дека земјата се однесувала како земја-кандидат за членство во НАТО и ЕУ. Сепак, претседателот Иванов смета оти изборите отвориле редица прашања за функционирањето на некои сфери од јавно значење како што се медиумите и невладиниот сектор.
XS
SM
MD
LG