Достапни линкови

Двајца загинати и седум повредини во сообраќајка кај Страцин


Во сообраќајна несреќа на патот Кумaново-Крива Паланка, кај местотo Страцин, загинале двајца луѓе, а седум се повредени, соопштува МВР. Меѓу повредените три се деца. Сите повредени се пренесени на лекување во Скопје. Сообраќајната несреќа се случила еден час по полноќ. Се уште се утврдуваат причините за несреќата.
XS
SM
MD
LG