Достапни линкови

ДУИ-победа постигната на демократски начин


Лидерот на партијата Али Ахмети.
Победата на ДУИ им припаѓа на сите Албанци, бидејќи докажаа дека знаат да гласаат според стандардите на демократските земји, изјави лидерот на партијата Али Ахмети. Тој рече дека победата е постигната на демократски начин, без инциденти, притисок и без насилство.
XS
SM
MD
LG