Достапни линкови

Заеднички воени вежби НАТО - Русија


Русија и НАТО денеска започнаа заедничка воена вежба на воздушните сили за справување со киднапирано патничко летало.
Вежбата, која е прва вежба меѓу НАТО и Русија од овој тип,, ќе трае 5 дена над воздушниот простор на Полска и Црно Море
XS
SM
MD
LG