Достапни линкови

Насилства во централен Ирак - 21 жртва


Ирак - архива
Во насилствата во Багдад и централен Ирак денеска загинаа 21 лице.
Од нив 17 се од Тикрит каде експлодира автомобил бомба пред влезот на Претседателската палата која некогаш ја користеше Садам Хусеин.
Повеке од жртвите биле припадници на силите за безбедност.
XS
SM
MD
LG