Достапни линкови

Брамерц ке поднесе извештај за Хашкиот Трибунал пред ОН


Затворот во Шевенинген
Главниот обвинител на Хашкиот Трибунал Серж Брамерц денеска пред Советот за Безбедност на ОН ќе го престави 6 месечниот извештај за работата на Обвинителството.
Се очекува Брамерц посебно да нагласи дека Србија ја исполнила обврската со апсењето на осомничениот за воени злостроства Ратко Младиќ.
XS
SM
MD
LG