Достапни линкови

Напади со американски беспилотни летала во Јужен Вазиристан


Јужен Вазиристан - архива
Преставници на локалните служби за бебзбедност во Пакистан соопштија дека при нападот на американско беспилотно летало во јужен Вазиристан, во близина ан границата со Авганистан се убиени најмалку 17 лица.
Во друг напад во близина на главното место на оваа област Вана, со две ракети е погодено место на милитантите, при што се убиени 14 од нив.
Се јавува и за други напади со беспилотни летала во оваа област.
XS
SM
MD
LG