Достапни линкови

Во Брисел средба Борис Тадиќ - Херман ван Ромпеј


Борис Тадиќ
Претседателот на Србија Борис Тадиќ денеска во Брисел ќе се состане со Претседателот на Европскиот Совет Херман ван Ромпеј.
Србија очекува забрзување на нејзиниот пат кон Европската Унија по апсењето на обвинетиоот за геноцид и воени злосторства Ратко Младиќ.
XS
SM
MD
LG