Достапни линкови

Во Романија протест на полициајците заради ниски плати


Романските полицајци за денеска и за утре најавија протести поради ниските приходи и намалувањето на хранарината.
Протестите се иницирани по одлуката на министерот за внатрешни работи Трајан Игаш за намалување на хранарината за 80 проценти.
Со таквата мерка опфатени се полицајците, пожарникарите, жандармеријата и граничната полиција.
XS
SM
MD
LG