Достапни линкови

До народниот правобранител поднесени 60 пријави


Предвремени парламентрани избори 2011
Забележан е голем број јавувања на граѓани до Канцеларијата на Народниот правобранител. Досега се регистрирани околу 60 пријави на граѓани, а јавувањата и понатаму продолжуваат, рече на денешната прес-конференција Уранија Пировска, портпарол на Народниот правобранител.
Таа информира дека околу 70 отсто од јавувањата се однесувале на граѓани кои не можеле да го најдат избирачко место на кое треба гласаат. Имало и пријави од луѓе за притисоци и закани.
XS
SM
MD
LG