Достапни линкови

Рикер и Соренсен-за конечна оценка по извештајот на ОБСЕ


Амбасадорот на САД во Македонија Филип Рикер
Американскиот амбасадор во Македонија Филип Рикер изјави дека од она што досега можел да го види изборниот процес се одвива во најдобар ред, но оти за финанална оценка ќе го почека извештајот на ОБСЕ-ОДИХР. Истиот став за текот на изборите и за конечната оценка го дели и амбасадорот на ЕУ во Македонија Петер Соренсен. Рикер и Соренсен посетиле повеќе избирачки места во земјата.
XS
SM
MD
LG