Достапни линкови

Јемен-девет војници убиени на југот на земјата


Јеменски војник
Најмалку девет јеменски војници загинале на југот на земјата, кога демонстрантите го нападнале нивниот воен конвој , соопштуваат воените власти. Претходно во градот Таиз загинале четворица војници кои се обидувале да спречат бунтовниците да ја зазедат претседателската палата. Двата напади доаѓаат откако претседателот на Јемен, Али Абдула Салех ја напушти земјата и отиде во Саудиска Арабија на лечење на повредите здобиени од нападот на неговата резиденција во петокот.
XS
SM
MD
LG